Jak stać się ekologicznym hotelem i przyciągnąć dodatkowych gości

Coraz bardziej jesteśmy świadomymi mieszkańcami Ziemi. W ostatnich latach niejednokrotnie słyszy się w mediach, że naszej planecie potrzebny jest ratunek, ponieważ my sami ją zatruwamy. W szkołach jest wiele kampanii na ten temat przygotowywanych przez samych uczniów. Dlatego sami powinniśmy nauczyć się dobrych nawyków w domu, by chronić środowisko, w którym na co dzień żyjemy.

Przedsiębiorstwa z różnych branż również muszą zmienić swoją politykę na bardziej ekologiczną, by przyciągnąć szersze grono klientów do swojej firmy. Segregacja odpadów czy używanie naturalnych kosmetyków to tylko część zmienionych zachowań, które przybliżają nas do bycia eko.

A w jaki sposób hotel może chronić środowisko i być eko? W tym artykule przybliżę Ci kilka wskazówek, które poprawią wizerunek hotelu i pozwolą go traktować jako bardziej przyjaznego otoczeniu.

1. Proponuj ekologiczne kosmetyki

Zanim gość pojawi się w hotelu, pokój musi być przygotowany na jego przyjazd- muszą znajdować się potrzebne zestawy kosmetyków, czy inne przydatne rzeczy np. patyczki do uszu. Coraz częściej zamiast plastikowych patyczków można dostać bambusowe. W obiekcie hotelowym mogą się również znajdować kosmetyki zapakowane w biodegradowalne opakowania. Warto wspomnieć o tym gościom w momencie zameldowania.

2. Patrz na skład kosmetyków

Kupując kosmetyki dla hotelowych gości, warto zapoznać się z ich składem. Wybieraj produkty pochodzenia naturalnego i takie, które nie są testowane na zwierzętach. Naturalne produkty mają piękny zapach i, przede wszystkim, lepiej oddziałują na naszą skórę.

3. Zachęcaj do oszczędzania wody

Brak wody to kolejny globalny problem, na który zwracają uwagę znane twarze w spotach reklamowych. Ty również możesz zachęcić swoich gości do takiego działania. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w łazienkach ładnego obrazka z mądrym przekazem. Ciekawie przygotowana treść i grafika na pewno sprawią, że Twój gość przyłączy się do działań ekologicznych.

4. Podawaj w szkle

Głównym problemem ekologicznym jest, oczywiście, obecność plastiku. Produkujemy go bardzo, bardzo dużo. Często ląduje on np. w rzece, i nie dość, że psuje jej piękno, to również wodę. Plastik jest bardzo szkodliwym materiałem dla zwierząt, przyrody, ale i dla nas samych. Dlatego staraj się jak najbardziej wyeliminować go ze swojego obiektu np. zamiast wody w plastikowej butelce podawaj w szklanej. Wygląda to dużo lepiej, a co więcej szkło nie zmienia posmaku wody.

5. Wzbogać hotelowe menu o produkty wege

Coraz bardziej popularne stają się produkty wegańskie i wegetariańskie. By przyciągnąć większą liczbę gości do swojego obiektu warto poszerzyć menu o takie dania. Na pewno Twój hotel będzie mile postrzegany w oczach takich gości, a i osoby, które na co dzień spożywają dania mięsne, zdecydują się spróbować czegoś nowego. Potrawy dla wegan i wegetarianów są równie smaczne i bogate w różnego rodzaju przyprawy.

6. Hulajnoga lub rower

Kolejny problem to zanieczyszczenie środowiska przez spaliny samochodowe. Producenci pojazdów mechanicznych już wyszli temu naprzeciw i produkują auta elektryczne, które nie wytwarzają takiej ilości spalin jak zwykłe samochody. Zachęć swoich gości do pozostawienia pojazdu na hotelowym parkingu i wypożyczenia roweru lub hulajnogi elektrycznej. Zwiedzanie okolicy stanie się jeszcze przyjemniejsze.

7. Segreguj odpady

Prawo nałożyło na nas obowiązek segregacji odpadów, jednak nie wszyscy chcą zmieniać swoje stare nawyki. Dlatego też na korytarzach lub w pokojach pozostaw kosze, do których należy wrzucać dany odpad. Zmotywuje to osoby, które nie zmieniły dawnych przyzwyczajeń do ekologicznego działania.

Jak można zauważyć, bycie ekologicznym wcale nie jest takie straszne. A należy pamiętać, że każde nasze drobne działanie przybliża nas do ochrony środowiska, nawet w hotelu. Dzięki ekologicznym działaniom możesz pozyskać sporo nowych klientów, dla których bycie ,,eko” jest ważnym kryterium wyboru.

 

Author: bialy-szkwal.pl