Florencja – najważniejsze informacje

Florencja – kilka informacji

Florencję można z pewnością określić mianem miasta sztuki. Piękna zabudowa, wąskie uliczki, i pałace to widoki, dla których wiele osób decyduje się odwiedzić to piękne miasto. Przed wyjazdem warto opracować plan całej wycieczki, aby na miejscu nie tracić na to czasu. Jest tutaj bowiem tyle atrakcyjnych miejsc, iż każda minuta się liczy.Florencja co warto zobaczyć? Podpowiadamy.

Atrakcje Florencji – to musisz zobaczyć

W przygotowaniach do atrakcyjnej wycieczki po Florencji, przyda Ci się lista miejsc, które warto zobaczyć. Oto kilka ciekawych propozycji:
Bazylika Santa Maria Novella – to część kompleksu klasztornego Dominikanów. Znajdziesz tu muzeum, a także fragment cmentarza. Piękne dzieła sztuki sakralnej są warte zobaczenia. Tego widoku nie zapomnisz nigdy.
Centrum – to właśnie tutaj znajduje się ważny symbol miasta, czyli Pałac Vecchio. Został wybudowany w XIV wieku, pełnił wówczas funkcję ratusza. Warto skorzystać z okazji i wejść na wieżę, która jest doskonałym punktem widokowym.
Ogrody Boboli – doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie odpoczynek w otoczeniu pięknej przyrody. Obiekt znajduje się za pałacem Pittich. Będąc w okolicy warto wybrać się również do Ogrodów Bardini, które zachwycają jeszcze bardziej, niż Ogrody Baboli.
Targi miejskie – w pięknej Florencji z pewnością ich nie brakuje. Można znaleźć tutaj wiele produktów: jedzenie, wyroby skórzane, kwiaty lub starocie. Być może to idealne miejsca, aby zakupić ciekawe pamiątki?

Zwiedzanie Florencji – to musisz wiedzieć

Aby zwiedzić najciekawsze atrakcje Florencji, warto zaplanować sobie na to co najmniej cztery dni. Przed wyjazdem warto ułożyć plan wycieczki, uwzględniając w nim czas potrzebny na dostanie się w poszczególne miejsca, a także godziny otwarcia atrakcji.
Kwiecień, wrzesień oraz październik to najlepsze miesiące na zwiedzanie Florencji. Wówczas nie ma tutaj tak dużej ilości turystów, jest więc nieco spokojniej. Także temperatury są przyjemne, co jest bardzo ważne dla tych, którzy nie przepadają za letnimi upałami

Author: bialy-szkwal.pl