Bruksela zabytki

Bruksela jest miejscem, które słynie z wielu wyjątkowych i ciekawych zabytków. Przede wszystkim, miasto jest znane jako siedziba instytucji unijnych. Historyczna i legendarna część Brukseli nie jest zbyt duża, dlatego jeśli mamy odpowiednią ilość czasu, to warto zwiedzać ją piechotą.

Bruksela zabytki

Dzięki temu uda nam się odnaleźć wiele ciekawych miejsc, które można opuścić przemieszczając się pomiędzy atrakcjami metrem czy też innym środkiem komunikacji publicznej. Najwięcej zabytkowych kamienic, a także innych budowli z dawnych epok i miejsc, przetrwało na terenie ścisłego centrum. Stanowią one obszar średniowiecznego miasta. Nie jest to zbyt duży teren, zaczynając podróż od Placu Męczenników, a kończąc przy pomniku Siusiającego Chłopca jest zaledwie ponad kilometr. Bez większego problemu całe centrum jesteśmy w stanie przemierzyć podczas jednego spaceru. Przede wszystkim warto zainteresować się zobaczeniem Katedry św. Michała i św. Guduli. Wznosi się ona na dość charakterystycznym wzgórzu, nazywanym Treurenberg.

 

Dawniej w tym miejscu krzyżowały się drogi handlowe. Skrzyżowanie tych dróg uchodziło za miejsce niebezpiecznie, stąd często budowano tam krzyże czy też wznoszono kaplice. Warto także zwiedzić, dostępny na obrzeżach miasta niezwykły hołd dla belgijskiego przemysłu – Atomium. Obiekt ten, powstał w 1958 roku z okazji Wystawy Światowej, która odbyła się w Brukseli. Wycieczkę do Atomium można połączyć także ze zwiedzaniem pięknej okolicy. Około dwa kilometry od metalowego “monstrum” znajduje się Pałac Laeken – siedziba belgijskiej rodziny królewskiej. Możemy zobaczyć również dwie niezwykłe budowle Pawilon Chiński i Wieżę Japońską. Twórcą tego miejsca był król Leopold II, który zainspirował się pawilonami, jakie zobaczył podczas Wystawy Światowej w Paryżu 1900 roku. Podsumowując Bruksela z pewnością należy do szczególnie wyjątkowych miejsc, które każdy z nas powinien odwiedzić. Znajduje się tu wiele ciekawych zabytków, które każdy turysta powinien poznać.

Author: bialy-szkwal.pl