Czego potrzebujemy jako żeglarz?

Przede wszystkim Nasza odzież musi być wodoodporna! Więc naszym priorytetem jest tradycyjny sztormiak.

Odzież żeglarska, czyli co jest Nam potrzebne?

Wypływając na wody możemy dostać sporo niespodzianek dzięki naszej Matce natury od obfitych ulew deszczowych po mocne porywy wiatru, dlatego też musimy być przygotowani na każdą okazję. Kierując się wyborem odpowiedniego sztormiaka musimy patrzeć na to by był wykonany z tkaniny umożliwiającej szybkie ześlizgiwanie się wody. Często zdarza się że nie każdego z Nas stać na wybór dobrego sztormiaka, wtedy można się sugerować wyborem solidnego płaszczu który musi być odpowiednio gruby i długi.

Stawiając na dobór odzieży z szafy musimy być świadomi że potrzebujemy czegoś ciepłego, a znakomicie sprawiają się do tego golfy, koszulki bawełniane na długi i krótki rękaw. Lecz co ze spodniami? Szczególnie wypieramy się jeansów! Potrzebujemy czegoś co ma duże kieszenie i w razie wylecenia za burtę zapewni Nam łatwe zsunięcie Ich w wodzie.

W wyborze butów żeglarskich nie musimy się długo zastanawiać gdyż muszą być wygodne, praktyczne i umożliwiające dużą przyczepność tak byśmy nie zaliczyli ” królika ” na jachcie.

Podsumowując odzież żeglarska stanowi dosyć srogie wymagania, ale też chodzi tutaj o Nasz komfort jak i bezpieczeństwo całej załogi jachtu, musimy też zaznaczyć że jedyne elementy odblaskowe które powinny widnieć na Naszych ciuchach są to te które zakładamy podczas złych warunków pogodowych.
A więc zanim wypłyniemy na wody nie możemy zapomnieć o specjalnej odzieży która będzie nam przydatna.

 

Author: bialy-szkwal.pl