Najlepsze atrakcje w Dubaju

Dubaj czyli jeden z aż siedmiu emiratów, zjednoczonych emiratów arabskich, jeden z najbogatszy państw na świecie, a to wszystko za sprawą ropy naftowej jaką się tam wydobywa.
Rocznie jest tam bardzo wielu turystów, a wszystko za sprawą klimatu, oraz ogromnego bogactwa, jaki ten kraj oferuje, jednak kiedy już się tam wybieramy, co warto zwiedzić?

Zacznijmy od tego, gdzie dokładnie leżą zjednoczone emiraty arabskie?
A ten bogaty kraj położony jest na bliskim wschodzie nad zatoką perską i omańską.

Jednak przechodząc już stricte do tematu, to co możemy tak zwiedzić i jakie atrakcje Dubaju warto zobaczyć?

Po pierwsze, na pewno Burj Khalifa czyli najwyższy budynek na świecie, prace budowlane rozpoczęto 21 września 2004 roku, po prawie pięciu latach budynek został zbudowany, budowę oficjalnie zakończono 16 sierpnia 2009 roku, jednak ceremonia otwarcia nastąpiła dopiero 4 stycznia 2010.
Budynek posiada 163 piętra które są dostępne do użytku, a na budowę tego obiektu przeznaczono około 1,5 miliarda dolarów.

Fontanny Dubajskie to drugi przystanek na naszej liście – Dubaj.
Piękno tych fontann, możemy podziwiać dopiero po godzinie 18:00, kiedy co 30 minut “ożywiają”, kolorowe światła, a także strumienie tańczące do rytmu przeróżnych melodii, szokując nie jedną osobę.
Fontanny znajdują się u stóp, wyżej wymienionej Burj khalifa, ciekawostką jest, że fontanna wyrzuca ponad 84 tysięcy litrów wody na wysokość 140 metrów.

Kolejne na naszej liście jest Dubaj Mall czyli największe centrum handlowe pod względem powierzchni, a to dlatego, że wynosi ona ponad 112ha czyli jakieś 1 120 000m²
W The Dubai Mall znajduje się ponad 1200 sklepów, oraz 120 kawiarni i restauracji, w 2011 roku, te centrum handlowe odwiedziło 54 miliona osób, co jest na pewno nie małym wynikiem i jest się czym pochwalić.
Centrum handlowe znajduje się na Shari’ al-mayl.
Centrum zostało oficjalnie otwarte 4 listopada 2008 roku.

Na zakończenie omówimy Dubaj Marina czyli bardzo luksusową dzielnicę, dzielnicę zamieszkują absolutni bogacze, oraz cechuje ją ogromne drapacze chmur, NOWOCZESNE drapacze chmur, na pewno warto się tam wybrać w miarę możliwości, aby poczuć na własnej skórze te bogactwo, jakie oferuje nam właśnie Dubaj.

Pomimo, że w samym Dubaju jest ogrom różnych miejsc wartych uwagi, te cztery zasługują na szczególne wyróżnienie.
Każdy kto wybiera się właśnie w te rejony powinien zwiedzić te magiczne miejsca, aby na własnej skórze się przekonać, jak wygląda prawdziwe bogactwo.

 

Author: bialy-szkwal.pl